• Zabávali sme sa

• MDD v 4.A

Kto je najvyšší v triede, to vieme. Na telesnej stojí úplne napravo. Kto je najstarší, tiež vieme. Rozdáva lízanky už na jeseň. Ale kto je najsprávnejší? To ľudia zisťovali už veľmi dávno. Mladíci sa snažili dosiahnuť „sedem rytierskych cností“, dievčatá zasa „5 p“. Aj my sme v 4. A vyberali tých najsprávnejších. Pravidlá a disciplíny sme si trochu upravili, lebo jazdu na koni neovláda nikto, aj s lukostreľbou, či básnením a hrou na lutne by boli trošku problémy. A tak chlapci dokazovali svoju zručnosť v písaní európskych štátov, lámaní špajle s odhadom dĺžky, úpravou účesov – po vzore nášho pána ministra, triafaním šípky na cieľ, vyslobodzovaním dievčat zo zovretia štipcov, ukladaním zápaliek do krabičky a viazaním uzlíkov. Dievčatá zas ohúrili znalosťou slovenských miest, navliekaním korálikov, kreslením ústami, triafaním naslepo, identifikáciou svojej obuvi, čapovaním bez rúk a fúkaním gólov. Joj, či sme sa nasmiali! A o to šlo. Veď to bolo k MDD.

-vlaza-

-foto-