• Výročná (záverečná) správa

  • Správa

    o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2023/2024

    Podľa vyhlášky Ministerstva Školstva SR 435/2020 Z.z. v znení vyhlášky 526/2021 Z.z.

    § 2. ods. 1 a Údaje o škole alebo o školskom zariadení v rozsahu: názov, adresa, telefónne číslo, webové sídlo, adresa elektronickej pošty

    Údaje o škole

    Názov školyZákladná škola s materskou školou Lysá pod Makytou č.44, 020 54 Lysá pod Makytou
    Adresa školy020 54 Lysá pod Makytou č.44
    Telefón+421 42 4680070
    E-mailzslysapodmakytou@gmail.com
    WWW stránkahttps://zslysapodmakytou.edupage.org

    Vedúci zamestnanci školy

     Priezvisko, menoTelefónSluž. mobile-mail
    RiaditeľMgr. Marcela Lysá042/47102590917 545 179zslysa@gmail.com
    ZRŠMgr. Eva Knapková042/4680070 zslysapodmakytou@gmail.com
    ZRŠMgr. Jana Barnincová042/4680063 lysams@centrum.sk
    Vedúca ŠJ ZŠJana Drieniková042/46800330902 371 259sjlysapodmakytou@gmail.com
    Vedúca ŠJ MŠViera Smatanová042/4680063 vierasmatanova@centrum.sk

    Rada školy

     Titl., priezvisko, menoKontakt
    predsedaMgr. Jana Janíčková 
    pedagogickí zamestnanciJanka Prosnanová 
     Mgr. Lenka Kalusová 
       
    ostatní zamestnanciAlica Tomášová 
       
    zástupcovia rodičovAndrea Brežná 
     Helena Cicháková 
     Bc. Katarína Gábiková 
     Marián Mrník 
       
    zástupca zriaďovateľaMgr. Jana Janíčková 
     Milan Bartoník 
     Mgr. Alexander Brežný 
     Bc. Juraj Václavík 

    § 2. ods. 1 b Údaje o zriaďovateľovi v rozsahu: názov, sídlo, telefónne číslo, adresa elektronickej pošty

    Údaje o zriaďovateľovi

    NázovObec Lysá pod Makytou
    SídloLysá pod Makytou 1
    Telefón042 46 80 071
    E-mailobec@lysapodmakytou.sk

    § 2. ods. 1 c Informácie o činnosti rady školy alebo rady školského zariadenia, najmä počet a dátumy zasadnutí a prijaté uznesenia

    Činnosť rady školy

    Zápisnica zo zasadnutia Rady školy pri ZŠ s MŠ v Lysej pod Makytou č. 44,

    zo dňa 23.11.2023

    -3-

    Prítomní: Mgr. Jana Janíčková – predseda Rady školy

                     Členovia: Milan Bartoník, Mgr. Alexander Brežný, Andrea Brežná, Jana Prosnanová,

                                        Helena Cicháková, Bc. Katarína Gábiková, Mgr. Lenka Kalusová,

              Bc. Marián Mrník, Alica Tomášová, Bc. Juraj Václavík

                                      

     

    Neprítomní:      -

    Ďalší prítomní: -

                           

    Bod č. 1 Otvorenie a oboznámenie s programom

    Rokovanie Rady školy (ďalej RŠ) otvorila Mgr. Jana Janíčková o 16:30 hod. Na začiatku rokovania bolo prítomných 11 členov. Rada školy bola uznášaniaschopná.

     

    Program:

    1.      Otvorenie a oboznámenie s programom,

    2.      Voľba návrhovej komisie, mandátovej komisie, volebnej komisie,  overovateľov zápisnice, určenie zapisovateľa

    3.      Zápisnica z otvárania obálok – výberové konanie na riaditeľa ZŠ s MŠ

    4.      Výberové konanie na riaditeľa ZŠ s MŠ

    Za predložený program rokovania hlasovali všetci prítomní členovia rady školy.

     

    Do návrhovej komisie predsedníčka rady školy navrhla: Jana Prosnanová, Milan Bartoník

    Do mandátnej a volebnej komisie: Bc. Katarína Gábiková, Helena Cicháková

    Za overovateľov zápisnice: Alica Tomášová, Mgr. Jana Janíčková

    Za zapisovateľku: Andrea Brežná

     

    Bod č. 2 Voľba návrhovej komisie, overovateľov zápisnice, určenie zapisovateľa

     

    Uznesenie k bodu č. 2 – 16/2023

    Rada školy

    Schvaľuje

    a)      návrhovú komisiu v zložení: Jana Prosnanová, Milan Bartoník

    b)      mandátna a volebná komisia: Bc. Katarína Gábiková, Helena Cicháková

    c)      overovateľov zápisnice: Alica Tomášová, Mgr. Jana Janíčková

    d)      za zapisovateľku: Andreu Brežnú

    e)      program rokovania

    Hlasovanie:

    Za:

    11

    Milan Bartoník, Mgr. Alexander Brežný, Andrea Brežná, Helena Cicháková, Bc. Katarína Gábiková, Mgr. Jana Janíčková, Mgr. Lenka Kalusová, Bc. Marián Mrník, Jana Prosnanová, Alica Tomášová, Bc. Juraj Václavík,

    Proti:

    0

     

    Zdržal sa:

    0

     

    Neprítomní:

     

     

     

    Bod č. 3 Zápisnica z otvárania obálok

    Predsedníčka Rady školy predložila čelnom rady školy zápisnicu z otvárania obálok pre výberové konanie na funkciu riaditeľa ZŠ s MŠ a spolu s predloženými podkladmi na výberové konanie.

     

    Uznesenie k bodu č. 3 -  17/2023

    Rada školy

    Berie na vedomie

    Zápisnicu z otvárania obálok, podklady k výberovému konaniu na obsadenie funkcie riaditeľa ZŠ s MŠ

    Hlasovanie:

    Za:

    11

    Milan Bartoník, Mgr. Alexander Brežný, Andrea Brežná, Helena Cicháková, Bc. Katarína Gábiková, Mgr. Jana Janíčková, Mgr. Lenka Kalusová, Bc. Marián Mrník, Jana Prosnanová, Alica Tomášová, Bc. Juraj Václavík,

    Proti:

    0

     

    Zdržal sa:

    0

     

    Neprítomní:

    0

     

     

    Bod č. 4. Informácia o spôsobe konania volieb na funkciu riaditeľa základnej školy s materskou školou

    Členovia rady školy si stanovili kritériá a spôsob voľby tajným hlasovaním pre výberové konanie na funkciu riaditeľa ZŠ s MŠ.

     

    Uznesenie k bodu č. 4 - č.18/2023

    Rada školy

    Berie na vedomie

    Informáciu o spôsobe konania volieb na funkciu riaditeľa základnej školy s materskou školou

     

    Hlasovanie:

    Za:

    11

    Milan Bartoník, Mgr. Alexander Brežný, Andrea Brežná, Helena Cicháková, Bc. Katarína Gábiková, Mgr. Jana Janíčková, Mgr. Lenka Kalusová, Bc. Marián Mrník, Jana Prosnanová, Alica Tomášová, Bc. Juraj Václavík,

    Proti:

    0

     

    Zdržal sa:

    0

     

    Neprítomní:

    0

     

     

    Overovatelia zápisnice:

     

    Mgr. Jana Janíčková    .......................................

     

     

    Alica Tomášová           .........................................

     

     

    Zapísala: Andrea Brežná ..................................

    § 2. ods. 1 d Počet detí, žiakov alebo poslucháčov

    Údaje o počte žiakov

    Ročník:1.2.3.4.5.6.7.8.9.Spolu
    počet tried1111111119
    počet žiakov262017211618272022187
    z toho v ŠKD25161211     64

    § 2. ods. 1 e Počet pedagogických zamestnancov, odborných zamestnancov a ďalších zamestnancov

    Zamestnanci

     Počet pedag. prac.Počet nepedag. prac.
    Základná škola177
    Školská jedáleň pri ZŠ 4
    Školský klub1 
    Spolu:1811

    § 2. ods. 1 f Údaje o plnení kvalifikačného predpokladu pedagogických zamestnancov

    Kvalifikovanosť pedagogických pracovníkov

    početnekvalifikovanýchkvalifikovanýchspolu
    učiteľov 1414
    vychovávateľov 11
    asistentov učiteľa123
        
    spolu11718

    Predmety vyučované nekvalifikovane

    PredmetTriedaPočet učiteľov
    Geografia5 - 91
    Dejepis51
    Fyziky61
    Občianska 61
    Informatika31
    Technika51

    § 2. ods. 1 g Informácie o aktivitách a prezentácii školy alebo školského zariadenia na verejnosti

    Prehľad výsledkov súťaží a olympiád

    Športové súťaže

    Beh oslobodenia Lednických Rovní - zapojilo sa 9 žiakov, ktorí sa umiestnili na popredných miestach.

    Olympijský odznak všestrannosti - zapojilo sa 66 žiakov.

    V okresnom kole v atletike obsadilo družstvo chlapcov 4. miesto a družstvo dievčat 5. miesto.

    Pravidelne sa zapájame do športových kolektívnych hier, ako sú futbal, florbal a vybíjaná.

    Názov súťažeKategóriaPočet žiakovkoloumiestneniepočet úspešnýchpočet zúčastnených
    Špongia - programátorská súťaž4. ročník4celoslovenské 04
    Krimichémia7. ročník6celoslovenské 06
    Englishstar1. a 2. st.56medzinárodné 5656
    MAKSÍK1. stupeň36celoslovesnské 3336
    MAKS2. stupeň8celoslovenské 08
    Klokanko1. stupeň42celoslovenské 3142
    Klokan2. stupeň20celoslovenské 220
    Expert2. stupeň35celoslovenské 835
    Všetkovedko1. stupeň56celoslovenské 5256
    Európska noc výskumníkov5. ročník15celoslovenské1.1515
    Technická olympiátaA16okresné3., 3.02
    Technická olympiáda B20okresné4.01
    Matematická olympiádaZ81    
    Matematická olympiádaZ94    
    Matematická olympiádaZ61    
    PytagoriádaP82    
    PytagoriádaP410okresné3.15
    PytagoriádaP36okresné 14
    PytagoriádaP73okresné4.03
    Dejepisná olympiádaC12okresné5.22
    Dejepisná olympiádaD4okresné4.22
    Dejepisná olympiádaF9okresné2., 5.22
    Dejepisná olympiáda E10okresné 22
    Olympiáda mladých vedcov (IJSO)Vedci10celoštátne 11
    Chemická olympiádaD3    
    Geografická olympiádaF14okresné 33
    Geografická olympiádaG16    
    Biologická olympiádaD-TP18okresné5.22
    Olympiáda zo SJLC2okresné5.11
    iBoborBenjamín40hlavná súťaž 740
    iBoborBobrík34hlavná súťaž 934
    iBoborDrobec14hlavná súťaž 414
    iBoborKadet41hlavná súťaž 741

    Testovanie 9/2024

     

    Riadny termín

    Náhradný termín

    Základné údaje/Predmety

    MAT

    SJL

    MAT

    SJL

    Priemerná úspešnosť školy (v%)

    60,9

    62,0

    -

    -

    Priemerná úspešnosť v SR – národný priemer (v %)

    58,2

    61,3

    N/A

    N/A

    Rozdiel priemernej úspešnosti školy oproti NP (v %)

    + 2,7

    + 0,7

    N/A

    N/A

     

     

     

     

     

    Komparo 2023/2024

    Testovanie žiakov 8. ročníka

    Celkové výsledky žiakov triedy v teste z matematiky

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov tejto triedy

    55,4 %

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov školy

    55,4 %

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov v SR

    56,02 %

    Priemerný percentil všetkých testovaných žiakov tejto triedy

    45,6 %

    Percento testovaných tried, ktoré v teste z MAT dosiahli horší výsledok ako táto trieda

    52,2 %

     

    Celkové výsledky žiakov triedy v teste zo slovenského jazyka

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov tejto triedy

    52,7 %

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov školy

    52,7 %

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov v SR

    50,7 %

    Priemerný percentil všetkých testovaných žiakov tejto triedy

    48,5 %

    Percento testovaných tried, ktoré v teste z SJL dosiahli horší výsledok ako táto trieda

    61,4 %

     

    Celkové výsledky žiakov triedy v teste všeobecné študijné predpoklady

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov tejto triedy

    62,3 %

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov školy

    62,3 %

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov v SR

    58,5 %

    Priemerný percentil všetkých testovaných žiakov tejto triedy

    52,1 %

    Percento testovaných tried, ktoré v teste všeobecné študijné predpoklady dosiahli horší výsledok ako táto trieda

    71,2 %

     

    Celkové výsledky žiakov triedy v teste z biológie

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov tejto triedy

    55,8 %

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov školy

    55,8 %

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov v SR

    66,2 %

    Priemerný percentil všetkých testovaných žiakov tejto triedy

    34,5 %

    Percento testovaných tried, ktoré v teste z biológie dosiahli horší výsledok ako táto trieda

    14,0 %

     

    Celkové výsledky žiakov triedy v teste z geografie

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov tejto triedy

    55,1 %

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov školy

    55,1 %

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov v SR

    45,7 %

    Priemerný percentil všetkých testovaných žiakov tejto triedy

    59,2 %

    Percento testovaných tried, ktoré v teste z geografie dosiahli horší výsledok ako táto trieda

    85,4 %

     

     

     

    Testovanie žiakov 9. ročníka

    Celkové výsledky žiakov triedy v teste z matematiky

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov tejto triedy

    45,0 %

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov školy

    45,0 %

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov v SR

    48,6 %

    Priemerný percentil všetkých testovaných žiakov tejto triedy

    41,7 %

    Percento testovaných tried, ktoré v teste z MAT dosiahli horší výsledok ako táto trieda

    39,5 %

     

    Celkové výsledky žiakov triedy v teste zo slovenského jazyka

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov tejto triedy

    47,8 %

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov školy

    47.8 %

    Priemerná úspešnosť všetkých testovaných žiakov v SR

    50,0 %

    Priemerný percentil všetkých testovaných žiakov tejto triedy

    42,9 %

    Percento testovaných tried, ktoré v teste z SJL dosiahli horší výsledok ako táto trieda

    41,3 %

     

     

    Aktivity a prezentácia na verejnosti

    September 2023

    22. ročník Európskeho dňa jazkykov

    22. ročník Bielej pastelky, zbierka pre slabozrakých a nevidiacich

    Testovanie pohybových aktivít 1. a 3. ročníka

    Október 2023

    Svetový deň výživy

    Program pre seniorov

    Deň otvorených dverí Pruské, 8. A

    Medzinárodný deň školských knižníc

    Jesenná výstava v Kultúrnom dome Lysá pod Makytou

    Uvítanie detí do života

    Chutné maľovanie, výtvarná súťaž

    Škola v prírode, 2. a 3. ročníik

    November 2023

    Prednáška pre 8. a 9. ročník "Kým začneš"

    Návšteva SOŠ strojnícka Považská Bystrica, 9. A

    Návšteva MŠ prvákmi

    Výstava v Trenčíne "Kam na strednú"

    December 2023

    Mikuláš

    Balet Luskáčik, SND v Bratislave

    Koľko lásky sa zmestí do krabičky

    Návšteva SOŠ Púchov, 8. A

    Vianočná besiedka

    Január 2024

    Proforient, 9. A

    Ypsilon je hra, 4. a 6. ročník

    Február 2024

    Výtvarná súťaž A. Bazovského

    Marec 2024

    Výchovný koncert Profil zbabelého agresora

    Imatrikulácia prvákov

    Návšteva predškolákov v ZŠ

    Prezentácia o Afrike v Púchove, 6. A

    Aktivity k mesiacu knihy, výstava a predaj kníh

    Apríl 2024

    Deň narcisov, 28. ročník verejnoprospešnej zbierky pre onkologických pacientov

    Deň Zeme

    Plavecký výcvik 1. - 4. ročníka

    Vesmír očami detí, výtvarná súťaž

    Máj 2024

    Slávik Slovenska

    Osadenie lavičky M. R. Štefánika

    Včelí deň, 2. A

    Deň matiek

    Dobšinského rozprávkovo, výtvarná súťaž

    Jún 2024

    Návšteva kina v Púchove

    Prednáška o 1. svetovej vojne, Matica slovenská, 8. - 9. ročník

    Talent školy

    § 2. ods. 1 h Informácie o projektoch, do ktorých je škola alebo školské zariadenie zapojené

    Projekty

    Názov projektuTermín začatia realizácie projektuTermín ukončenia realizácie projektuVýsledky
    Národný projekt "Podpora pomáhajúcich profesií 3"09/2023trvázlepšenie vzdelávacích výsledkov žiakov so ŠVVP
    Projekt Krókus10/202303. 2024zvýšenie povedomia o nebezpečenstve rasizmu

    § 2. ods. 1 i Informácie o výsledkoch inšpekčnej činnosti vykonanej Štátnou školskou inšpekciou v škole alebo v školskom zariadení

    Výsledky inšpekčnej činnosti

    V šk. roku 2023/2024 neprebehlo žiadne zisťovanie štátnou školskou inšpekciou.

    § 2. ods. 1 j Informácie o priestorových podmienkach a materiálno-technických podmienkach školy alebo školského zariadenia

    Materiálno-technické podmienky

    Budova školy

    Škola má 9 kmeňových tried. K dispozícii je aj školská knižnica, ktorá je veľkosťou nepostačujúca. Veľká pozornosť bola venovaná modernizácii tried a odborných učební.

    Súčasťou školy je Školský klub detí (2 učebne), ktorý je vo vedľajšej budove spolu so školskou jedálňou a dielňou na vyučovanie techniky. V školskom roku 2023/2024 bolo zriadené aj 3. oddelenie ŠKD.

    Odborné učebne

    Škola má 4 odborné učebne na vyučovanie anglického jazyka, nemeckého jazyka, informatiky a fyziky. Didaktické pomôcky, učebné materiály, technické pomôcky a učebnice sú uložené v piatich kabinetoch a sklade učebníc.

    Telocvičňa a ihriská

    Škola zatiaľ nemá telocvičňu. Na športovú a mimoškolskú činnosť sa využíva futbalové a multifunkčné ihrisko, ako aj asfaltová plocha v areáli školy, ktoré sú vo vlastníctve obce.

    V areáli ZŠ sa využíva aj workoutové športovisko.

    Rekonštrukcie

    V tomto školskom roku sa neuskutočnila žiadna rekonštrukcia budovy školy.

    § 2. ods. 1 k Informácie o oblastiach, v ktorých škola alebo školské zariadenie dosahuje dobré výsledky, o oblastiach, v ktorých má škola alebo školské zariadenie nedostatky, vypracované v súčinnosti s radou školy alebo s radou školského zariadenia, ak je zriadená

    Úspechy a nedostatky

    § 2. ods. 3 a ZŠ: Počet žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami

    ŠVVP na ZŠ

    Počet žiakov so ŠVVP: 13

    § 2. ods. 3 b ZŠ: Počet zapísaných žiakov do prvého ročníka v školskom roku, v ktorom sa správa vypracúva

    Zapísaní žiaci

    Počet zapísaných prvákov k 30.6.2023: 27

    Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2023: 26

    Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 1

    Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2024:

    22 žiakov deviateho ročníka

    1 žiak ôsmeho ročníka

    1 žiačka siedmeho ročníka

    § 2. ods. 3 c ZŠ: Počet žiakov, ktorí podali prihlášku na vzdelávanie v strednej škole

    Prihlásení na SŠ

     8-ročné gymnázium4-ročné gymnázium5-ročné bilingválne gymnáziumUSO vzdelanie s maturitou a výučným listomSOV bez maturity s výučným listomUSO vzdelanie s maturitou bez výučného listu
    prihlásení181059
    prijatí081059
    neprijatí100000
    % úspešnosti 100100 100 100

    § 2. ods. 3 e ZŠ: Výsledky hodnotenia žiakov podľa poskytovaného stupňa vzdelania

    Klasifikácia tried

    TriedaANJBIODEJETVFYZGEOHUVCHEINFKAJMATNBENBKNEJOBN
    I. A1  1  1   1,08 1  
    II. A1,05     1,05   1,211,06  
    III. A1,31     1 1 1,19 1,13  
    IV. A1,38  1  1,19 1 1,7611,11  
    V. A2,192,191,69  2,251,5 1 2,44 1,44  
    VI. A1,721,891,83 1,332,221,22 1 1,56 1,11 1,56
    VII. A1,851,962,19 1,781,891,632,111,071,71,9611,24 1,37
    VIII. A1,922,2 2,552,21,32,3511,832,511,212,141,9
    IX. A21,772,3612,591,82 2,41 22,36 1,051,581,95

    TriedaPVCPDAPVOSJLSprTHDTSVVLAVYV
    I. A  1,041,121 1 1
    II. A  1,21,451 1 1
    III. A11,06 1,311 11,061
    IV. A11,43 1,91 11,811
    V. A   2,75111 1
    VI. A   2,1111,111 1
    VII. A   2,15111,04 1
    VIII. A   2,451,051,151 1
    IX. A   2,27111 1

    Prospech žiakov

    TriedaPočetProspeliNeprospeliNeklasifikovaní
    I. A262600
    II. A202000
    III. A171601
    IV. A212100
    V. A161600
    VI. A181800
    VII. A272700
    VIII. A202000
    IX. A222200

    § 2. ods. 5 a Informácie o finančnom zabezpečení výchovno-vzdelávacej činnosti školy alebo školského zariadenia podľa osobitného predpisu

    Finančné a hmotné zabezpečenie

    1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov

    ...

    2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť

    ...

    3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít

    ...

    4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít

    ...

    5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov

    ...


    Správa o hospodárení Základnej školy s materskou školou

    020 54 Lysá pod Makytou 44

    za rok 2023

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------

     

     

    Škola hospodárila s finančnými prostriedkami vo výške 1 165 642,37 €

     

     

    Základná škola

     

    Príjmy:                                               18,69 €

    Výdavky:                                        713 914,87 €

     

    V roku 2023 sme najväčšiu časť finančných prostriedkov na tovary a služby  /okrem el. energií, tepla a ďalších bežných výdavkov/  investovali do nákupu učebných pomôcok, opravy budovy a  zakúpenia interaktívnych dotykových  panelov.

     

     

    Školský klub detí  

     

    Príjmy:                                       5 600,00 €     

    Výdavky                             36 928,03 €

     

     

     

    Školská jedáleň pri ZŠ  

     

    Príjmy                                  17 243,59 €

    Výdavky:                             89 089,98 €

     

    V roku 2023 sme najväčšiu časť finančných prostriedkov na tovary a služby  /okrem el. energií, tepla a ďalších bežných výdavkov/ investovali do zakúpenia konvektomatu.

     

     

    Materská škola

     

    Príjmy                                        7 320,00 €

    Výdavky                               207 116,64 €

     

    V roku 2023 sme finančné prostriedky investovali do zakúpenia pomôcok, interiérového vybavenia škôlky a  bežnej prevádzky materskej školy.

     

     

    Školská jedáleň pri MŠ   

     

    Príjmy                                    6 146,61 €

    Výdavky:                             42 691,55 €

     

    V roku 2023 sme finančné prostriedky investovali do bežnej prevádzky školskej jedálne pri MŠ a zakúpenia stolov a stoličiek do jedálne.

     

     

    Školské stravovanie:

     

    Príjmy:                                 53 650,99 €

    Výdavky:                              75 901,30 € 

     

     

     

     

      Vypracovala: Alica Tomášová, ekonómka     

    § 2. ods. 5 b Informácie o aktivitách školy alebo školského zariadenia, ktoré realizuje pre deti alebo pre žiakov v ich voľnom čase

    Voľnočasové aktivity

    Výlety

    1. - 3. A Strečno, Lietavská Lúčka

    4. a 6. A Žiar nad Hronom, Svätý Anton

    5. A Trenčín

    7. A Strečno

    9. A Vysoké Tatry

    Exkurzie

    1. A Mestecká skala

    3. A Klecenec, Záriečie

    5. A Manínska Tiesňava

    6. A Župný dom v Púchove, Púchovská skala

    8. A Nosická priehrada

    8. A Talentcentrum Trnava, Bratislava

    8. a 9. A Sereď, Trnava

    Názov záujmového krúžkuPočet detíPočet skupínVedúci
    Florbal15 Martin Macko
    Materinská reč, 9. ročník22 Mgr. Mariana Vraníková
    Mladý vedátor, 2. st.28 Mgr. Janka Belobradová
    Spevokol, 3. - 9. ročník33 Mgr. Gertruda Zlochová
    Športový, 1. st.43 Mgr. Vladimír Závodný
    Vybíjaná, 1. st.44 Mgr. Dana Svinčáková
    Matematický krúžok22 Mgr. Helena Panáčková

    § 2. ods. 5 c Informácie o spolupráci školy alebo školského zariadenia s rodičmi detí alebo žiakov alebo s inými fyzickými osobami, ktoré majú deti alebo žiakov zverené do osobnej alebo pestúnskej starostlivosti

    Spolupráca školy s rodičmi

    Rodičovské združenie pri základnej škole finančne prispieva na nákup učebníc a knih pre končiacich žiakov, učebných pomôcok, odmien pre úspešných súťažiacich, športového vybavenia a modernizáciu technického vybavenia tried.

    Záver

    Vypracoval: Mgr. Marcela Lysá

    V Lysej pod Makytou, 28. augusta 2024

    Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 30. 8. 2024

    Vyjadrenie rady školy

    Rada školy po prerokovaní dňa 12. 9. 2024 odporúča zriaďovateľovi Obci Lysá pod Makytou s c h v á l i ť Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach ZŠ s MŠ Lysá pod Makytou 44 za školský rok 2023/2024.

    ............................................................................

    Mgr. Jana Janíčková, predseda rady školy

    Schválenie zriaďovateľom školy

    Obec Lysá pod Makytou uznesením č. 79/2024 zo dňa 15. 11. 2024 s c h v a ľ u j e Správu ZŠ s MŠ Lysá pod Makytou č. 44 o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2023/2024.

    ..............................................................

    Ing. Michal Ondrička, starosta obce

    • Kontakty

      • Základná škola s materskou školou, Lysá pod Makytou č.44, 020 54 Lysá pod Makytou
      • Lysá pod Makytou č. 44, 020 54 Lysá pod Makytou
        Slovakia
      • správca obsahu: info@zslysa.sk
      • riaditeľka ZŠ s MŠ: riaditel@zslysa.sk
      • zástupkyňa ZŠ: zastupca@zslysa.sk
      • zástupkyňa MŠ: zastupcams@zslysa.sk
      • Riaditeľka ZŠ s MŠ: +421 917 545 179

        Zástupkyňa ZŠ, ekonómka: 042/4680070

        ŠJ pri ZŠ: 042/ 4680033

        Zástupkyňa MŠ, ŠJ pri MŠ: 042/4680063
      • IČO: 31202471
      • DIČ: 2021354995
    • Prihlásenie

  • Staňte sa naším fanúšikom