Mgr. Michalcová
Žiaci tretieho ročníka absolvovali exkurziu do arboréta Klecenec.
~Bel~
Mgr. Michalcová
Žiaci tretieho ročníka absolvovali exkurziu do arboréta Klecenec.
~Bel~
Mgr. Šulavíková
V rámci VI. ročníka pochodu "Duchovne po stopách hrdinov", ktorý organizovalo Ústredie ekumenickej pastoračnej služby v Ozbrojených silách Slovenskej republiky a ozbrojených zboroch Slovenskej republiky, bola na hranici obcí Lazy pod Makytou a Lysá pod Makytou - vrch Sibír, odhalená Lavička cti vojenských veteránov.
Pochodu na vrch Sibír a slávnostného odhalenia lavičky sa zúčastnili aj žiaci ZŠ Lysá pod Makytou spolu so svojimi vyučujúcimi.
Trasa pochodu: Lysá pod Makytou – Kohútka – Lazy pod Makytou – Horná Mariková – Považská Bystrica – Považská Teplá – Vrchteplá – Považská Bystrica (celková dĺžka – cca 90 km)
~Bel~
Mgr. Závodný
Ľudové piesne tu už boli, teraz sme hľadali TALENT školy. Talentov mnoho, dámy a páni – prichádza majster v zabúdaní. A táto že nemá žiadne štvorky? No veď je majsterkou výhovorky! Takýchto talentov máme veru dosť, no my sme hľadali inú šikovnosť.
Prváčkovia predviedli nám v krojoch pásmo folklórne a veľmi tým potešili všetky oči pozorné. Cyrilko zas na husličkách etudičku zahrať mal, pred vystúpením však smola – husličky si polámal. Tak na scénu musela prísť podobná, no iná šou. Na klavíri zahrala nám Terezka od Bartošov. Potom výbuch energie – strhujúce číslo, druháci – moderný tanec – perfektne to vyšlo. Margarétka vniesla pokoj v tomto dnešnom zhone, zahrala nám známu pieseň na akordeóne. Aj pri ďalšom vystúpení každý divák stíchol, všetci sme naň hľadeli so zatajeným dychom. Cyklotrialové kúsky stváral – napriek všetkým hrozbám – na špeciálnom bicyklíku tretiak Tomáš Kobzáň. Moderný tanec predviedli viaceré skvelé tímy, zaujali aj tretiačky, mali pekné kostýmy. Aj Sofinka zo 4.A hrala krásne tóny, famóznou hrou vrátila nás do klavírnej zóny. Potom prišlo niečo, čo tu ešte nebolo, Lilianka Dobrovská priniesla si Diabolo. Krútila ním v rytme piesne a bolo to ozaj presné. Ďalšie číslo – riadny nárez – basgitara, flauta, kláves, k tomu ďalšie gitary, výstup sa im vydaril. Tretiačka Kristínka na flaute hrala, kapela štvrtáčok premiéru mala. Tiež ďalšiemu vystúpeniu treba vztýčiť palec, štrvrtáčky si nacvičili aj moderný tanec. Talent za talentom neustále vzniká, dnes by bolo veľa tých vztýčených palcov. Prišla na rad harmonika – duet bratov Pánikovcov. Mažoretka predviedla nám strhujúci pohyb – to dokáže iba Saška – o tom nieto pochýb. Vo finále deviataci tancovali s ochotou – predviedli moderný tanec aj s pridanou hodnotou. Nečudo, že každý divák túžil sedieť vpredu, takto sme sa zabávali v tú poslednú stredu. Pozorne sme sledovali, nik na chodbe nevrieskal. Moderátorkami boli Dianka a Terezka. Rozhodovali sme všetci, každý mal dva hlasy – tie mohol dať favoritom – šíriteľom krásy.
~Bel~
Mgr. Šulavíková
13. - 15. júna 2024 sa konal koncoročný výlet pre žiakov 9. ročníka. V priebehu troch dní mali deviataci možnosť „ochutnať“ Vysoké Tatry a veríme, že po tomto výlete sa mnohí z nich do Tatier znovu vrátia a budú tak spoznávať krásy Slovenska.
Po príchode na ubytovanie sme sa autobusom presunuli k Belianskej jaskyni, ktorú sme poobede spoločne navštívili. Večer sa časť žiakov vydala spoznávať Starý Smokovec, kde sme zakotvili v reštaurácii Spitz. Mali sme naozaj šťastie, nakoľko sa s nami prišiel porozprávať aj mladý a sympatický olympionik Teo Žampa.
V piatok nás čakala celodenná túra. Pre niekoho príjemná prechádzka s medzizastávkami na Hrebienku, Bilíkovej chate, Rainerovej chate a Studenovodských vodopádoch. Iní si poriadne oddýchli až na Zamkovského chate, kde si vychutnali zaslúžený obed. Po obedňajšej prestávke sme pokračovali na Skalnaté pleso. Zo Skalnatého plesa sme sa zviezli lanovkou až do Tatranskej Lomnice. Príjemne unavení žiaci využili možnosť odviesť sa do Horného Smokovca vláčikom TEŽ.
V sobotu nastalo balenie batožiny, upratovanie izieb a následný presun TEŽ do Štrbského Plesa. Prechádzkou okolo plesa a návštevou športového areálu sme sa s Tatrami rozlúčili. Počasie nám naozaj prialo a žiaci mali možnosť vidieť tatranské štíty s krásnou modrou oblohou.
~Bel~
Mgr. Kalusová
Ahojte!
Jedného dňa sme sa vydali na dlhú cestu vlakom až do Trnavy, kde sme otestovali svoje vedomosti. Robili sme až 3 náročné testy, vďaka ktorým sme zistili, aké povolanie by mohlo byť práve pre nás to pravé.
Najlepšie výsledky sme dosiahli z matematiky a angličtiny, lebo máme skrytý talent. Počas prestávok sme mali k dispozícii stolný futbal a pohodlné sedačky, na ktorých sme si mohli oddýchnuť. Medzi jednotlivými testami nám pustili aj prezentáciu o niektorých povolaniach, aby sme mali predstavu, čo je ich náplňou.
Na záver sme dostali vyhodnotenia našich testov, ktoré nám pomôžu vybrať si v budúcom školskom roku strednú školu.
Žiaci 8.A
Mgr. Šulavíková
Milí súťažiaci a rodičia.
S radosťou Vám oznamujeme výsledky ďalšieho ročníka súťaže ENGLISHSTAR.
Súťaže sa zúčastnilo 749 škôl a 25.685 súťažiacich z celého Slovenska. Súťaž prebiehala aj
v Českej republike a Srbsku.
Do ENGLISHSTAR sa prihlásilo 56 žiakov z našej školy ZŠ s MŠ Lysá pod Makytou. Testy pre súťažiacich boli pripravené v tlačenej podobe a umožnili žiakom porovnať si svoje vedomosti nielen na úrovni našej školy ale aj s rovesníkmi z iných škôl.
100% úspešnosť dosiahlo 21 žiakov: 1.A - 12 žiakov, 2. A - 8 žiakov a 7.A - 1 žiačka.
99 - 80% úspešnosť dosiahlo 16 žiakov, boli ocenení diplomom so zlatou medailou.
79 - 50% úspešnosť dosiahlo 19 žiakov.
Najväčší úspech dosiahla Svetlana Panáčková žiačka 7. ročníka, ktorá sa so 100% úspešnosťou umiestnila na delenom 6. - 8. mieste v rámci Slovenskej republiky.
Všetkým zúčastneným blahoželáme a tešíme sa na nasledujúci ročník súťaže.
~Bel~
Ing. Zlochová
Žiaci ôsmeho ročníka sa na hodinách geografie učia aj o Bratislave. Aby sme naše hlavné mesto spoznali osobne, dňa 16. mája 2024 sme pre žiakov 8. ročníka zorganizovali exkurziu do Bratislavy.
Rýchlikom sme pricestovali na zastávku Bratislava – hlavná stanica. Odtiaľ sme sa autobusom presunuli do Mlynskej doliny, kde nás naša bývalá žiačka sprevádzala po objekte RTVS. Žiaci navštívili štúdiá, kde sa nakrúcajú spravodajstvá, zábavné aj vzdelávacie programy.
Exkurzia pokračovala návštevou Múzea dopravy, ktoré sa zaoberá dokumentovaním histórie cestnej, železničnej i vodnej dopravy na území Slovenska a jej prezentovaním verejnosti. Žiaci si pozreli historické autá, bicykle, motorky, ... Z múzea sme sa presunuli pred Prezidentský palác, kde sme mali možnosť vidieť výmenu čestnej stráže. Odtiaľ naša cesta viedla historickou časťou mesta až k Dunaju a cez stredoveké mestské hradby na Bratislavský hrad. Tu sme sa kochali výhľadom na panorámu mesta a na mosty cez Dunaj, ktoré spájajú Bratislavu s Petržalkou.
Počas exkurzie sme videli viacero významných pamiatok - gigantický vojnový pamätník Slavín, televízny vysielač Kamzík, budovu Slovenského rozhlasu (obrátenú pyramídu), Národnú banku Slovenska, Slovenskú technickú univerzitu, Michalskú vežu aj Michalskú bránu, historickú budovu SND, aj budovu SNG a navštívili sme Dóm sv. Martina. Zastavili sme sa aj pri známych sochách. V Starom Meste sa o lavičku opierala Socha Napoleonovho vojaka, kúsok odtiaľ nás úctivo zdravil Schöne Náci, ktorý po uliciach mesta kráčaval v elegantnom fraku s cylindrom a úctivo zdravil ľudí a po niekoľkých metroch na nás zvedavo pozeral „Čumil“.
Nachodení, unavení, ale plní pekných zážitkov sme sa presunuli na železničnú stanicu a šťastlivo docestovali domov.
~Bel~
Ing. Zlochová
Žiaci piateho ročníka našej školy sa tradične zúčastňujú exkurzie do Manínskej tiesňavy. Nebolo tomu inak ani tento rok. V Púchove na železničnej stanici sme si vysvetlili, ako sa orientovať v odchodoch vlakov a v nástupištiach.
Z Púchova sme pokračovali ďalej ponad Nosickú priehradu až do Považskej Teplej, nad ktorou sa vypínajú ruiny Považského hradu. Porozprávali sme si o bratoch Podmanických, ktorí na hrade žili, aj o Povesti o krásnej Hedvige, ktorá je s hradom spojená.
Odtiaľ sme pešo pokračovali do Manínskej tiesňavy, ktorá vznikla pôsobením Manínskeho potoka. Ten sa v priebehu tisícročí zarezával do Manínskeho brala a rozdelil ho na dve časti – Veľký a Malý Manín. Navštívili sme Rozprávkovú lúčku, kde sa nachádza symbolický cintorín obetí hôr a po krátkom stúpaní sme vystúpili až k puklinovej jaskyni pod Černokňažníkom. Chvíľu sme si oddýchli, ochutnali, čo dobrého nám pripravili naše maminy a vydali sme sa opäť na cestu. Nechali sme za sebou pyšne stojace masívy Veľkého a Malého Manína a pokračovali sme do Kostoleckej tiesňavy, kde sa nachádza najväčší skalný previs na Slovensku, ktorý nesie názov Strecha Slovenska alebo Kostolecký dóm. Pri pohľade na zvrásnené vrstvy skál sme si uvedomili obrovskú silu prírody.
Naša exkurzia pokračovala výstupom na Bosmany, odkiaľ sa nám naskytol nádherný výhľad na celú dolinu. Energiu, ktorú sme pri výstupe minuli, sme doplnili v penzióne Manín. V minulosti sa táto budova nazývala Jilemnického škola, pretože tu 4 roky žil a učil spisovateľ a učiteľ Peter Jilemnický. Oddýchnutí sme sa vydali na spiatočnú cestu. Keďže naše nohy dostali poriadne zabrať, dopriali sme im krátky regeneračný kúpeľ v riečke Teplanka.
Unavení, ale spokojní a plní zážitkov z krásneho dňa sme sa všetci šťastlivo vrátili domov.
~Bel~
Ing. Zlochová
Žiaci 5. – 9. ročníka reprezentovali našu školu na okresnom kole v atletike žiakov a žiačok základných škôl.
Družstvo dievčat tvorili Viktorka Bilíková, Majka Danihlíková, Viktorka Ladecká, Kristínka Pleváková, Nelka Sádecká, Dianka Satinová a Zuzka Vráblová.
Družstvo chlapcov nastúpilo v zložení Andreas Barninec, Dominik Koleno, Martin Macko, Samuel Panáček, Dávid Pánik, Sebastián Svorčík, Ján Šulík a Rastislav Zigo.
Atletická súťaž sa konala v priestoroch ZŠ Gorazdova Púchov a zapojilo sa do nej 10 základných škôl z nášho okresu.
Andreas Barninec obsadil 1. miesto v skoku do výšky. V hode vortexom sa Dominik Koleno umiestnil na 2. mieste a Samko Panáček na 4. mieste.
V celkovom hodnotení obsadilo družstvo chlapcov z našej školy krásne 4. miesto a družstvo dievčat sa umiestnilo na 5. mieste.
Chlapci aj dievčatá podali výborné športové výkony, vzorne reprezentovali našu školu, za čo im patrí veľká pochvala.
~Bel~
Mgr. Belobradová, Mgr. Panáčková
Olympiáda mladých vedcov (IJSO) je vedomostná súťaž z fyziky, chémie a biológie určená pre žiakov s vekom do 16 rokov, ktorí preukazujú vedomosti zo všetkých troch oblastí. Odmenou je možnosť reprezentovať Slovensko na medzinárodnom kole.
Po úspešnom absolvovaní online testu a vypracovaní domáceho experimentu sú úspešní riešitelia pozvaní do celoštátneho kola, ktoré sa konalo 26. - 31. mája 2024.
Tento rok sme mali zastúpenie medzi súťažiacimi aj my. Celoštátneho kola na FMFI UK v Bratislave sa zúčastnila Mária Danihlíková (9.A). Počas piatich náročných dní musela niekoľkokrát dokazovať nielen svoje teoretické, ale aj praktické vedomosti z fyziky, chémie a biológie. Z celkového poču 395 súťažiacich sa jej podarilo umiestniť na krásnom 25. mieste. Okrem diplomu zo súťaže si odniesla aj množstvo zážitkov a bohatých skúseností.
Gratulujeme!
~Bel~
Mgr. Závodný
Dušička maličká, mikrofón v pravici, vybehli na pódium lysanskí slávici. Bola ich pekná nádielka. Dvadsať presne. Napínali hrdielka – spievali piesne. Ľudová, ľudová, ľudová zasa, – to Slávik Slovenska po roku koná sa. Kto bude prvý, druhý, a kto tretí – hádali malí interpreti. Každý sa na súťaž zodpovedne strojil – niekto prišiel v „gala“, ba niekto aj v kroji.
Sem-tam tréma stiahla hrdlo – to sa občas stáva, ale každé jedno vystúpenie bola veľká sláva. Do poroty zasadli naše znalé odborníčky, hodnotili intonáciu, rytmus i výber pesničky.
Dvadsať piesní, každá iná – veľmi pekné boli – „Neďaleko od Trenčína“, „Na Kráľovej holi“, „V záhradôčke pod oblôčkom“, „Dnes je sobota“, ... a nikomu nestalo sa, že text domotal.
Výsledok bol naozaj povážlivo tesný, ťažko vybrať najlepšiu zo samých dobrých piesní. Tak nakoniec z víťazstva tešili sa mnohí, keď po diplomy a ceny kráčali ich nohy.
1. miesto: Kristína Hedlíková (2.A), Nela Horváthová (5.A)
2. miesto: Daniel Kobzáň (1.A), Marta Mišková (7.A)
3. miesto: Cyril Konvičný (1.A), Richard Baška (1.A), Oliver Zlocha (3.A).
Adam Miško (4.A), Júlia Gábiková (4.A), Soňa Krchová (7.A)
4. miesto: Simona Šulíková, Katarína Gábiková, Nina Javorková, Margaréta
Mikolášová, Tereza Bartošová, Sabina Barnincová, Sofia Kučíková,
Šimon Pánik, Agáta Janíčková, Natália Panáčková
~Bel~
Mgr. Svinčáková
100 miliónov rokov! Minimálne tak dlho žijú včely na Zemi. Pochádzajú teda z čias, keď na Zemi kraľovali dinosaury. Odkiaľ to vieme? Našli sa totiž také staré kúsky jantáru, v ktorom je aj tento pásikavý hmyz...
Aj túto zaujímavosť sa druháci dozvedeli počas Včelieho dňa, ktorý venovali tomuto číslu 1 v opeľovaní rastlín. Nadšený včelár pán Rebro priniesol do 2. triedy vôňu včelých plástov, sladkú chuť medu, ale hlavne lásku k tomuto pracovitému a obdivuhodnému hmyzu. Svojím pútavým rozprávaním nadchol detské srdiečka k ochrane a k obdivu včeličiek. A druháci určite pochopili to všetkým známe prirovnanie: Usilovný ako včela.
(Na vytvorenie jedného kilogramu medu musia včely navštíviť niekoľko miliónov kvetov, nalietajú pritom okolo 150-tisíc kilometrov, čo je viac-menej rovnaká vzdialenosť, ako keby 4-krát obleteli Zem.)
Tak pracujme usilovne ako tie včeličky!
~Bel~
Oznamujem stravníkom,
že z dôvodu minimalizácie skladových zásob k 30. 6. 2024,
je potrebné odhlásiť si stravu na posledný júnový týždeň
SMS-kou na číslo 0902 371 259
najneskôr do 21. júna 2024 do 11-tej hodiny.
Školská jedáleň bude v prevádzke až do konca školského roka.
Odhlasovanie sa týka tých stravníkov,
ktorí už vedia, že v posledný týždeň nebudú v škole
a teda sa nebudú posledný týždeň stravovať.
V prípade neodhlásenia do uvedeného termínu
si stravník prevezme obed/obedy vydávané posledný týždeň
do vlastného obedára.
Ďakujem za pochopenie.
Jana Drieniková
vedúca školskej jedálne pri ZŠ
učitelia 1. stupňa, Ing. Zlochová
Deň Zeme je každý rok 22. apríla. Snažíme sa symbolicky si uctiť našu planétu a popremýšľať spolu, čo robiť, aby sme jej pomáhali. Samozrejmosťou by bolo žiť tak, aby Deň Zeme bol u nás každý deň v roku.
Nedokážeme ovplyvniť činnosť veľkých korporácií, ale začať a kráčať malými krôčikmi dokážeme vždy. Druháci stále kráčajú po cestičke šetrenia našej Zeme, ale v tento deň sa špeciálne zamerali na dôležitosť separácie odpadov. Svoje znalosti i novozískané poznatky si overili v kvíze, skontrolovali správnosť separovania vo svojej triede a nezabudli ani na vyčistenie okolia našej školy. Svojou troškou tak prispeli k ochrane životného prostredia, ktorého čistotu by sme mali strážiť všetci každý deň.
Tretiaci začali tematické vyučovanie maľovaním Zemegule, nechýbalo kreslenie smetných nádob v príslušných farbách. Triedenie odpadu býva prvá “rukolapná” aktivita, ktorej deti dobre rozumejú. Možno by mohli trénovať aj doma a triediť odpad do žltého, zeleného a modrého smetiaka.Vyskúšali recyklovať starý papier a zažili veľa zábavy.
Vyrobili z neho kvetové bomby – do zmesi zamiešali rôzne kvetinové semienka a po vyklíčení ich presadili na hriadku. Jednu várku tvorili aj guličky zo žeruchy – rýchlo vyklíčila a vyhrýzali ju počas prestávok.
Ďalej sa venovali dobe rozkladu odpadu a prišli na mnoho zaujímavostí a hlavne zistili, že prírodu si musíme naozaj chrániť.
Občas počujeme v správach, či prečítame si niekde pojem “uhlíková stopa” . Čo to je a ako si vlastne tú našu stopu vytvárame? Potrebné údaje im dala triedna učiteľka. Ministerstvo životného prostredia zverejnilo kalkulačku, kde si vieme vypočítať našu osobnú uhlíkovú stopu. Kto chce vedieť viac, má možnosť využiť priložený link.
Pri tejto príležitosti sme na našej škole zorganizovali aj environmentálne prednášky s p. Kružliakovou z CHKO Strážovské vrchy.
Prváci „putovali“ s vodnou kvapkou, druháci, tretiaci a šiestaci sa dozvedeli o veľkých šelmách (medveďoch, rysoch a vlkoch) žijúcich v našich lesoch. Štvrtáci získali nové informácie o živočíchoch, ktoré žijú vo vodných tokoch. Piataci mali prednášku zameranú na tému Spoločenstvo lesa, siedmaci na tému Voda si pamätá a ôsmaci riešili problematiku odpadov. Deviataci sa v Mini kurze prežitia dozvedeli, ako prežiť v prírode.
Kto mal záujem a nabral odvahu, mohol vyskúšať pražené kakaové bôby. Tie sa melú na kakaový prášok, z ktorého sa vyrába napríklad horká čokoláda. Často ju využívajú turisti aj horolezci ako zdroj horčíka a energie.
~Bel~
Mgr. Svinčáková
Krehké krídelká, štíhle telo, celý život obklopené kvetmi. Krásne a zraniteľné. Motýle. Je niekto, kto by ich nemal rád a neobdivoval ich krásu a ladný let? Ich krídla pokryté šupinkami od nepamäti fascinujú ľudstvo.
Tento zázrak prírody mohli najmenší žiaci našej školy pozorovať pekne zblízka v motýlej záhrade. Sledovali životný cyklus motýľa v priamom prenose. Štyri húseničky sa počas siedmich dní pekne vypásli a ráno sme ich našli zakuklené. Ďalších sedem dní trvalo, kým v kuklách prebehla zázračná premena a z kukiel sa vyliahli krásne motýle. Bolo úžasné pozorovať nesmelé a opatrné roztváranie krídel i prvé nesmelé pokusy o lietanie. Kŕmili sme ich sladkým ovocím i nektárom a sledovali sme, ako si pochutnávajú na týchto dobrotách.
Motýle babôčky boli niekoľko dní súčasťou nášho kolektívu a keď prišiel čas rozlúčiť sa, bolo nám všetkým akosi clivo. Vypustili sme ich za krásneho slnečného dňa, aby mohli teraz ony spoznávať okolitý svet.
~Bel~
učitelia 1. stupňa
Na prelome apríla a mája vymenili žiaci 1. – 4. ročníka školské lavice svojich tried za plavecký bazén v Púchove. Pod dohľadom skúsených tréneriek prváčikovia objavovali krásu pohybu vo vodnom svete, druháci trénovali techniku plaveckých štýlov a najstarší žiaci prekonávali svoje plavecké rekordy z minulého roka. Všetky deti za štyri dni posunuli svoje plavecké schopnosti na vyššiu úroveň, ale hlavne zažili obrovskú radosť z prekonávania nových výziev a vlastných limitov – viacerí pokorili hranicu 300 m.
Doplávania o rok.
~Bel~
učitelia 1. stupňa
Nožička za nôžkou do školičky chváta,
v jednej ruke mama a v druhej tata.
Dnes svoje dieťatko do školy zapíšu,
chvátajú nožičky aj nohy k zápisu.
Čas - ten im tento rok nestúpa na päty,
aj tak sú niektorí trošičku napätí.
Napodiv na chodbách žiaden zhon, ani ruch veľký,
v triedach ich už vítajú pani učiteľky.
A už sa skúšať začína, palce drží mamina.
Toto je pred, toto za, tuto je kôň,
tu koza, toto je bubon
a toto zas flauta, sneh má farbu bielu,
ak nechodia autá.
Kruh je dolu, štvorec hore, rozum,
maj sa na pozore!
A ešte či pastelka v ruke dobre drží, a tiež,
či ten maličký do školy ísť túži.
Zápis do školy je zážitkom i novou skúsenosťou pre každého malého predškoláka. Hádam po prvýkrát musí prezentovať svoje znalosti pred cudzími pani učiteľkami a zvládnuť ten pocit zodpovednosti nie je vôbec jednoduché.
V stredu 5. apríla 2024 prišlo do našej školy 21 predškolákov, aby dokázali svoju pripravenosť na školskú dochádzku. Hneď pri vstupe do školy ich privítali žiačky našej školy, aby ich povzbudili a odprevadili do tried. Tam ich čakali učitelia s pripravenými úlohami, ktoré bolo potrebné úspešne zvládnuť.
Čo by mal teda budúci prvák vedieť?
Každé dieťatko sa snažilo zo všetkých síl splniť požadované úlohy a preto si všetky domov odniesli pamätný list s malým darčekom na pamiatku tohto významného dňa.
~Bel~
Vážení rodičia,
oznamujem Vám, že dňa 24. mája 2024 (piatok),
budú mať žiaci 5. - 9. ročníka RIADITEĽSKÉ VOĽNO.
Žiaci 1. - 4. ročníka budú mať riadne vyučovanie.
Pre žiakov 1 - 4. ročníka
bude v prevádzke aj školská jedáleň a školský klub detí.
Mgr. Marcela Lysá
riaditeľka školy
Mgr. Belobradová
Naša škola sa aj tento rok zapojila do spoluorganizovania verejno-prospešnej zbierky pre onkologických pacientov Deň narcisov. Našich dobrovoľníkov ste mohli stretnúť dňa 18. apríla 2024 nielen v priestoroch základnej a materskej školy, ale i v uliciach našej obce.
Liga proti rakovine ako hlavný organizátor tejto zbierky, ale i my by sme chceli z celého srdca poďakovať nielen všetkým našim dobrovoľníkom, ale aj všetkým Vám, ktorí ste sa svojím príspevkom rozhodli podporiť pacientov s rakovinou. Vďaka Vám sa nám podarilo vyzbierať naozaj krásnu sumu 414 €.
Z celého srdca ešte raz ĎAKUJEME!
~Bel~
Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Lysá pod Makytou
oznamuje rodičom detí, že
zápis detí do materskej školy na školský rok 2024/2025
sa uskutoční v dňoch
13. a 14. mája 2024 v čase od 07:00 do 15:00 hod.
v budove materskej školy.
Na zápis je potrebné priniesť:
Všetky informácie týkajúce sa prijímania a zápisu detí do MŠ,
ako aj potrebné tlačivá, nájdete na webovej stránke školy
www.zslysapodmakytou.edupage.org.
Tlačivo Žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie
si môžete vyzdvihnúť osobne v budove materskej školy od 6:00 do 15:30 hod.
alebo v kancelárii ekonómky v budove základnej školy od 7:30 do 14:30 hod,
ak nemáte možnosť si ich vytlačiť.
Powered by aSc EduPage